www.siyasetci.biz

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.siyasetci.biz

Siyasi Gençliğin Buluşma Noktası

+2
messeout
Admin
6 posters

Kürt Vatandaşlarımız ve PKK Sorunu!!!

messeout
    messeout

Kürt Vatandaşlarımız ve PKK Sorunu!!! - Sayfa 2 Empty Geri: Kürt Vatandaşlarımız ve PKK Sorunu!!!

Mesaj tarafından messeout Paz Haz. 08, 2008 2:47 pm

Ellerinde kemalist öğretiler dergisi avazı çıktığı kdar bağırıyo satmak için PKK yandaşları

Sn istediğin kadar diyemez de...Diyorlar işte bn duydum... Bazılarınla konuştum nie Atatürkü kullanıyorsunuz diye..Biz kullanmıyoruz seviyoruz benimsiyoruz gibi şeyler salladı. Bnm bunları paylaşma amacım Kemalizmi en çok savunan bireyler olarak bunun için çareler geliştirmeniz. Özellikle kızlarımız Atatürk adının geçtiği her klübe üye oluyr içeriğini bilmeden...Anlamsız geliyor....Kemalist gençleri bu adamların en büyük insan kaynakları
    iceberg19
    iceberg19
    KGP

Kürt Vatandaşlarımız ve PKK Sorunu!!! - Sayfa 2 Empty Geri: Kürt Vatandaşlarımız ve PKK Sorunu!!!

Mesaj tarafından iceberg19 Paz Haz. 08, 2008 3:38 pm

Laucian Nailo demiş ki:Hoooop orda durun bakalım, iceberg19. Kusura bakmayın ama haddinizi aştınız. Hiçkimse PKK gibi faşist, ABD yanlısı bir gruba sosyalist diyemez. Sosyalizm ve bütün dallarının ortak 2 özelliği vardır:
    1) Eşitlik
    2) Antiemperyalizm
    Hiçkimse ama hiç kimse Sosyalizm'in alt dallarından biri olan Kemalizm ile terörizmi yan yana koyamaz!!!!!!!
    Hiçkimse sosyalizmi tam olarak benimsemiş Fidel Castro ile teröristleri aynı kefeye koyamaz!!!
    Hiçkimse bağımsızlık savaşı veren sosyalistlerle teröristleri bir kefeye koyamaz!!!
    Sosyalist düşünce ile savaşlar vermiş ülkeleri araştırın lütfen:
    Türkiye
    Çin
    Küba
    Venezuela
    vs....
    Hiçbiri terörist değil, vatanı işgalci güçlerden kurtarmak amaçlı savaşlar vermişlerdir.
    PKK'nın savaştığı işgalci devlet kim?? SAKIN BUNU TEKRAR DEMEYİN!!!
    Bir kere şunu sakın unutmayın türk kurtuluş savaşı sosyalizm uğruna verilmemiştir...O düşünceyle asla yoğrulmamıştır...Kurtuluş savaşı halkın yüksek iradesi,yüksek iman gücü, ve bağımsız yaşama arzusuyla verilmiştir...Böyle arzsızca bir şeyi söyleminize de ben karşı çıkıorum...Ki öyle bir durum söz konusu olsaydı bugün bu devlet sosyalist türkiye cumhuriyeti olarak anılırdı...PKK'nın sosyalizm ideolojisi uğuruna,dewrim uğruna kurulmuş bir örgüt olduğunu sizin gibi bağnaz düşünenlere açıklamak bile boş bir uğraş...Ama benim bilgime taş atan sizler denizgezmişlerin kurmuş oldukları örgütlerin kimler tarafından kurulduğunu araştırıyor mu acaba orası da ayrı bir konu...Askerine kurşun sıkan birisini bugün kahraman diye baştacı yapan siz dewrimci zihniyetinden başkası değil...Kendisini dewrim uğruna dağlara vuran deniz gezmişle bugün dewrim uğruna o dağlara çıkanların arasında ne fark vard ki?...Fidel kastro açıkçası çok da umrumda değil...Mao da keza öyle...Kendi dewletinizin çıkarmış olduğu o kadar kahraman varken dışarıdan sahte kahraman arayışı içinde olmanız hiç hoş değil...
    Laucian Nailo
    Laucian Nailo

Mesaj tarafından Laucian Nailo Paz Haz. 08, 2008 5:00 pm

Kurtuluş savaşı tabiki de halkın arzusuyla ve azmiyle verilmiştir. Ancak anlatmak istedim nokta şu. Ülke dört bir yandan emperyalist ülkelerce işgal edilmiş, İslamcı kesim(Osmanlı yandaşları) zaten vatanı satmaya çalışıyor. Birde gidip bunun üstüne yönetim şeklimizi kapitalizm olarak mı benimseyecektik? Sosyalizm düşüncesi zaten bizim kurtuluş savaşında uğruna savaştığımız şeyler ile örtüşmektedir.

Kemalizm bizim ideolojimiz olarak benimsendi. Dikkat edilmesi gereken nokta sosyalizm ile kemalizm'in ortak yönleri nedeni ile kemalizm'in bir alt dal olmasıdır. Eğer şahsi fikrimi soracak olursanız Kemalizm eksiksik bir biçimde hazırlanmış çağımızın en uygun yönetimidir.

Ayrıca sayın iceberg19 önceki mesajımı baz alarak yazmışsınız ama sadece size kızdığım kısma cevap vermişsiniz ve bu yüzden PKK'ya hala ısrarla sosyalist diyorsunuz. Tekrar söylüyorum PKK, emperyalizm yandaşı, faşist bir terörist örgütüdür ve bu iki terim sosyalizm'in en büyük düşmanıdır. Onlar kendilerine salakça sosyalist dedi diye sizde gerçeği bilmemezlikten gelmeyiniz. Bu dediğimi lütfen sizde karıştımayınız sayın messeout. Ve hala daha kızgınlıkla söylüyorum ki PKK'ya solcu, sosyalist, kemalist diyemezsiniz.

Sayın iceberg19 son cümlelerinize de yorum yapayım. Dediniz ki ülkemizde kahraman varken neden yabancı kahraman arıyor muşum? Fideller, Cheler, Maolar bizim yoldaşlarımızdır. Aynı amaç uğruna farklı coğrafyalarda savaş vermemiz ne onların sahte olduğunu gösterir nede bizim yabancı kahraman aradığımızı. Tabii Deniz Gezmiş gibi bir kahramanımıza bu kadar saydırdıktan sonra bu cümleyi kurmuş olmanızda olaya ayrı bir komiklik katmış. Yazdıklarınızdan Deniz Gezmiş hakkında pek birşey bilmediğiniz belli. Tavsiyem Deniz Gezmiş'in yaptıklarını Fetoculardan dinlemek yerine tarafsız yerlerden dinleyin. Yada hiç dinlemeyin.
    iceberg19
    iceberg19
    KGP

Mesaj tarafından iceberg19 Paz Haz. 08, 2008 5:09 pm

Bence sen kurtuluş savaşını kendine göre yorumlamaya çalışma...Osmanlı yandaşları dediğin kesim o zaman o ülkenin %90 ını oluşturuyodu...Ve asla devletini satmadı...Vahdettin dierken daha doğrusu kovulurken sarayından hiç bir şey almamıştır...Bir tek altın dahi...Gittiği yerde de çöpcüler gibi sürünerek ölmüştür...vahdettine hain diyenlerin kafasındaki zihniyet osmanlıyı yok saymaya muktedirdir...Ama ben bu konuda rahatım ki ''aslını inkar eden köpekten başkası değildir'' sözü bu rahatlığı vermekte bana...Şimdi gelelim deniz gezmiş meselesine eğer dar ağacında üç fidan kitabını okumuş olsam benden bilgilisi yoktu değil mi?..Ama okumadım okumam da...PKK sosyalist bir örgüttür...Temelinde o yatar..Kendi ideolojini temize çıkarmak uğruna gerçekleri yok sayamazsın...Bunlar alenen ortaya çıkmış gerçekler...Eminim fideller, maolar sizin onları düşündüğünüz kadar onlarda sizi düşünüodur...Eminim... Very Happy
    Laucian Nailo
    Laucian Nailo

Mesaj tarafından Laucian Nailo Paz Haz. 08, 2008 5:47 pm

E siz PKK'ya hala sosyalist dediğinize göre, eşitlik ve ırkçılığı bile ayrımını yapamıyorsunuz demektir. Ben daha ne diyebilirim ki?

Fidellerin, Maoların, Chavezlerin bizi düşündüğüne emin olabilirsiniz. Neden mi? Sıralıyayım hepsini:
    Küba'da tek bir kişi haricinde dünyanın hiçbir Küba'lı olmayan liderinin heykeli dikilmemiştir. Ve Küba'daki tek heykeli olan yabancı şahıs ise bizim Ulu Önderimiz Atatürk'tür. Ayrıca Fidel devrimini yaptıktan sonra Atatürk'ten ilham aldığınıda dile getirmiştir.
    Çin'de heykel var mı bilmiyorum ama ülkenin bütün lise 1 tarih kitaplarında dört kişinin resmi vardır. Ve herkese bu dört kişi gibi yaşanılması gerektiği anlatılır. Bu dört kişiden biri de Atatürk'tür.
    Venezuela'da da Atatürk heykeli olduğunu biliyorum. Ama daha geniş bir bilgiye sahip değilim.
    Peki söyler misiniz kapitalist ülkelerin hangisi bir Türk'ün heykelini diker? Hangisi tarih kitaplarında Atatürk'ü bir kahraman gibi anlatır?

Vahdettin konusunda ise size Emin Çölaşan'ın Ecevit'e yazdığı bir makaleyi yazacağım:

Vay Ecevit vay!

BÜLENT Ecevit ve eşi durup dururken acayip şeyler söylüyorlar. Herhalde yalnızlığın, yaşlanmış, gündemden düşmüş ve unutulmuş olmanın verdiği sıkıntıyı bu yöntemle biraz olsun gidermeye çalışıyorlar. Acayip, tutarsız ve anlamsız çıkışlarla kendilerini ülke gündemine oturtmaya çalışıyorlar.

Bülent Ecevit’e yakışmıyor. (Bilmiyorum, belki de yakışıyor!)

Vahdettin hain değilmiş! Öyle buyurmuş. Ya neymiş, kısaca irdeleyelim.

Ülkesi işgale uğramış bir padişah. Bir zavallı. Korkak, omurgasız, ilkesiz bir adam. Onun devrinde ülkenin başkenti İstanbul işgal ediliyor. Yakın akrabası Damat Ferit gibi bir ahlaksızı, sahtekárı sırf işgalcilere yaranmak için Sadrazam (Başbakan) yapıyor.

Mondros Antlaşması, Vahdettin döneminde imzalanıyor. Osmanlı’yı parçalayan, Türklüğü yok eden Sevr Antlaşması yine onun döneminde.

İşgal İstanbul’unda nice yurtsever insanımızı ‘Ermeni tehciri yaptılar’ diye Harp Divanlarında yargılatıp idam ettiren yine o! Harp Divanlarında hákim ve savcı olarak Ermeni ve Rumları görevlendiren de kendisi!

Nice asker-sivil yurtseverler, işgal ordusu tarafından tutuklandı ve İngilizler tarafından topluca Malta adasına sürüldü. Vahdettin bütün bunları seyretti.

Efendim, aslında kendisi yurtsever (!) biri imiş ama elinde olanak yokmuş! Ne yapsınmış!

Keşke Anadolu’ya geçseydi, ya da intihar etseydi de, tarihe ‘HAİN’ diye geçmeseydi.

Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşları Anadolu’da vatanı kurtarmak için kelle koltukta mücadele verirken, Anzavur isyanını ve bir sürü iç isyanı çıkartan yine bu Vahdettin.

Anadolu’da savaşanlar için ‘idam kararı’ aldıran ve bu konuda düzmece din adamlarına fetvalar yayınlatan kim? Bu fetvaları bütün Anadolu’ya gönderip ‘bunlar eşkıya çetesidir, ele geçirildiği anda idam edilecektir’ diye emirler veren, Mustafa Kemal Paşa’yı boynunda idam kararı ile askerlikten atan kim? Vahdettin!

Kendisinin ve işgalcilerin denetimindeki İstanbul’da satılık basın vardı. Bunlar Anadolu kahramanlarına ana avrat söverdi. ‘Mütareke basını’ deyimi işte o Vahdettin’in döneminde fışkırdı ve günümüzde de işlevini sürdürüyor.

Şimdi Bilal Şimşir’in ‘İngiliz Belgelerinde Atatürk. 1919-1938’ isimli eserinin 3. cildine bakalım. İstanbul’daki işgalcilerin başı İngiliz Yüksek Komiseri Sir Rumbold’un, Dışişleri Bakanı Lord Curzon’a gönderdiği gizli raporu İngiliz devlet arşivinden okuyalım:

‘Vahdettin’le 2 saat konuştuk. Tercümeyi elçilik tercümanı Mr. Ryan yaptı. Vahdettin, Ankara liderleri diye söz ettiği kişilerin ülke ile kan bağı dahil hiçbir bağları olmadığını söyledi. Mustafa Kemal’den, geçmişi bilinmeyen Makedonyalı bir ihtilalci diye söz etti. ‘Onun kanında her şey olabilir. Bulgar, Yunan, belki de Sırp kanı taşır. Zaten kendisi de Sırp’a benzer. Bunların hepsi Arnavut, Çerkez olup hiçbiri Türk değildir.’

Şu sözlerine bakın! Bu utanmaz, korkak, düşman işbirlikçisi ve satılık adam, Bay Ecevit’e göre hain değil! Ya ne?

Kısa süre sonra Anadolu kahramanları vatanı kurtarmaya başlayınca, aynı Vahdettin bir İngiliz zırhlısına binip tüydü. (Damat Ferit haini de tüydü.) İtalya’nın tatil beldesi San Remo’da görkemli villalarda yaşadı. Yanında götürdüğü sahtekárlar orada kendisini dolandırdı. Parası bitti, mücevherleri falan sattı ve acınacak durumda, uçan kuşa borçlu öldü.

Cumhurbaşkanı Atatürk, 1927 yılında Büyük Nutuk’u okurken, o kara günleri anlatırken ne güzel söylemiş:

‘Padişah ve Halife olan Vahdettin soysuz, kendisini ve yalnız tahtını koruyabilmek için alçakça önlemler araştırmakta. Damat Ferit başkanlığındaki kabine aciz, haysiyetsiz, korkak...’

Bunca tarihi gerçek karşısında sen Bülent Ecevit olarak oturduğun yerden doğrul ve ‘Vahdettin hain değildir’ diye ifşaatta bulun! Hem de bunları Fethullah’ın gazetesine söyle!

Sonra, zaten aportta bekleyen birileri, senin bu sözlerinin üzerine balıklama atlayıp ‘Ecevit çok doğru söylüyor, resmi tarih zaten yalanlardan oluşuyor’ gibi laflar etsin.

Ecevit yaşlandı. Belleğinin durumunu bilemiyorum. Ancak, gündemde yer bulmak istiyorsa böyle uçuk, anlamsız, tutarsız ve yanlış konuları seçmesin. Kendisine yakışan konular bulabilir. (Eğer bulamıyorsa daha da kötü, vah yazık.)

Yaşına ve kişiliğine duyduğumuz saygıyı böyle tutarsız söz ve davranışlarla yok etmekten kaçınsın... Çünkü yakışmıyor, ayıp oluyor.

Bu ortamda belki de kendisine teşekkür etmemiz gerekir! Öyle ya, ‘Vahdettin en büyük kahramandır’ da diyebilirdi!

Bir süre sonra onu da derse hiç şaşırmayın.
    iceberg19
    iceberg19
    KGP

Mesaj tarafından iceberg19 Perş. Haz. 12, 2008 10:29 pm

Messeout seni de ayrı bir şekilde kınamak istiyorum...PKK lıların elinde kemalist dergi olabilir...Hiç şaşırmadım...Arkadaşlar kemaliz kemalizm diye yazıp yazıp duruyolar da sayın arkadaşım bir türlü pkk'nın sosyalist ideolojiye ait olduğunu anlamadı...Anladı da yediremio kendine...Bana açıklasın madem kemalizm de sosyalizmle ilişkili neden pkk lılar kemalist olamazmış...Aynı yere çıkıosunuz sonuçta...O da sosyalist bir ülke hayal edio sen de...Farkı açıklayınız...Messeout lütfen ideolojilere eleştiri yapmaktan korkma...Tam eleştirini yap...Öle aman öle demek istemedim falan deme...
    messeout
    messeout

Mesaj tarafından messeout Cuma Haz. 13, 2008 1:38 am

Bn ayrıntısını bilmediğim ideolojiler hakknda yorum yapmam.. bilsem emin ol iceberg eleştirmktn kaçınmam. sn biliorsan bn PKKnın izlediği yolu gençleri nasıl ele geçirdiğini söyledim. bunlar kemalizm sosyalizm die bağırark adam alıyorlar. Gerilla oluyor dağa çıkıor sn bu bilgiye dayanarak eleştir. EMİN ÇÖLAŞAN yazısına gelince:

Vahdettin istanbulu terketseydi şimdi bizim istanbul diye bir ilimz olmazdı. Kostantin bile 1453te kaçmamı, Şehrde savaşarak kahramanca ölmüştür. Bunu Abdulhamite yaptılar ama o da bunu biliyordu.1453te şehit olanlara bunun hesabı verilemezdi. Vahdettine gelmeden Terakkinin bu milleti nasıl sattığını çok iyi belgeliyor yazılar. Şimdi terakki zihniyetli kişiler osmanlıyı kötülemekte. Osmanlıyı Abdulhamiti devrip 93 harbne sokup 1.dünya savaşına sokup büyük toprak kaybettikten sonra Diğer devletlere boyun bükmek zorundaydık çünkü ne asker vardı nede düzen. Vakit kazanıp milleti toplamak lazımdı. Bunu Atatürk gördü. Vahdettinin görevlendirmesiyle Samsuna çıktı Ulu önderimiz.Görev rütbesini ve verilen Bunu görmezden gelmeyinz!!! Atatürk Osmanlıyı övseydi Cumhuriyeti kuramazdı çünkü eski sistemi överek bir işe başlarsan yeni sistemi kuracak kadrolar bulamazsnz. SON OSMANLI HANEDANLARI adlı kitapta bizim onlara ne kdar kötü davrandığımız görebilirsinz. hanedan üyelri sürgünde zeytinle gün geçirmişler çoğu hastalıktan ölmüştür.

Similar topics

-

Forum Saati Salı Mayıs 14, 2024 4:21 am