www.siyasetci.biz

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.siyasetci.biz

Siyasi Gençliğin Buluşma Noktası

KİTAP: Kürt Sorununu Yeniden Düşünmek

Admin
    Admin
    Admin

KİTAP: Kürt Sorununu Yeniden Düşünmek Empty KİTAP: Kürt Sorununu Yeniden Düşünmek

Mesaj tarafından Admin Paz Haz. 01, 2008 2:02 am

KİTABIN İSMİ: Kürt Sorununu Yeniden Düşünmek

KİTAP: Kürt Sorununu Yeniden Düşünmek KSYDkapak1

YAPILAN YORUMLAR :
    Bu kitabı mutlaka okumalısız... Bu konuda çok kitap okudum; hiçbirinde Mustafa Akyol'un kitabı kadar komple, sağlıklı bir dökümle karşılaşmadım." — Mehmet Ali Birand

"Akyol’un kitabında katılmadığınız yargılar olsa bile, karşıt yargıyı da oluşturacak zengin malzemeyi bulabilirsiniz... Kitaplığınıza alın." — Doğan Hızlan

"Çok önemli analizler içeriyor." — Mehmet Metiner

"Akıcı bir üslûp ve bilgi dolu bir eser." — Nazlı Ilıcak

"Mustafa Akyol objektif, önyargısız... Kutluyorum." — Oral Çalışlar

"Sorunun genel bir fotoğrafını çekiyor... öneriyorum." — Mehmet Y. Yılmaz

KİTAPTAN KONU BAŞLIKLARI:

• Kürtler Osmanlı İmparatorluğu'na kendi rızalarıyla nasıl ve neden katıldılar?

• Sultan II. Abdülhamid neden "Kürtlerin babası" olarak ünlendi?

• "Araplar" Osmanlı'yı gerçekten arkadan vurdu mu?

• Kürtler, I. Dünya Savaşı'nda ve Milli Mücadele'de işgalcilere karşı Türklerle omuz omuza nasıl savaştı?

• Atatürk Kurtuluş Savaşı'nda Kürtlerin kalbini nasıl kazandı? Kürt liderler, neden Sevr Anlaşması'nı protesto etti?

• Hilafet'in kaldırılması Kürt sorununu nasıl etkiledi?

• Musul gerçekten niçin kaybedildi? Şeyh Said isyanında "İngiliz parmağı" var mıydı?

• Tek Parti dönemi Kürtleri neden küstürdü? 30'lu yılların Türk ırkçılığı, Kürt milliyetçiliğini nasıl kışkırttı?

• "Vatandaş Türkçe konuş" kampanyası, Kürtleri Türkçe öğrenmekten nasıl alıkoydu?

• Türk ırkçılığı bugün neden Türkiye için bir tehdit? Türkçüler nasıl bölücülük yapıyor?

• Kürtçülüğün esasları nedir? Ve neden çarpıktır? Bu bağnaz ideoloji, Kürtçüleri nasıl kör ediyor? İsmail Beşikçi, Kemal Burkay ve "federasyoncular" nerede yanılıyor?

• Kürdistan gerçekten bir "sömürge" mi? Güneydoğu kasten "geri bırakıldı" mı?

• Neden bazı Kürt milliyetçileri "İslam'dan kurtulalım, Zerdüşt dinini diriltelim" diyor?

• Katı laiklik anlayışı, Türkiye'nin Kürt sorununun çözümüne nasıl sekte vuruyor?

• Türkiye bölünebilir mi? Federasyon kurulabilir mi? Neden terörist PKK bile bu formülleri artık savunmuyor? Üniter devlet ve bireysel özgürlüklerden başka bir çözüm yolu var mı?

• "Türklük" yerine "Türkiyelilik" mümkün mü?

• Etnik sorunlar dünyada nasıl çözülüyor? Bunlardan nasıl dersler çıkarabiliriz?

• Irak Kürtleri Türkiye'yi nasıl etkileyecek? Kuzey Irak bizim için bir tehlike mi, yoksa imkan mı?

ÖRNEK BÖLÜM: Kitabın 5. bölümünün tamamını BURADAN İNDİRİP OKUYABİLİRSİNİZ.

Similar topics

-

Forum Saati Çarş. Mayıs 15, 2024 4:14 am