www.siyasetci.biz

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.siyasetci.biz

Siyasi Gençliğin Buluşma Noktası

2 posters

CHP İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

iceberg19
    iceberg19
    KGP

CHP İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER Empty CHP İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

Mesaj tarafından iceberg19 Paz Haz. 08, 2008 4:42 pm

CHP İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER 30

Deniz Baykalın zamanında çok yakın arkadaşım, çalışma arkadaşım dediği kişi Leyla Zana...Allah muhabbetinizi artırsın...
    iceberg19
    iceberg19
    KGP

CHP İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER Empty Baykal: Gül iyi seçim((BAYKAL YÜZSÜZLÜĞÜ)

Mesaj tarafından iceberg19 Paz Haz. 08, 2008 4:48 pm

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından hükümeti kurmakla görevlendirilen Abdullah Gül'ün ''iyi bir seçim'' olduğunu söyledi. Baykal "Abdullah Gül'den daha iyi bir seçim Tayyip Erdoğan olurdu" dedi

Baykal, Varşova'da katıldığı Avrupa Sosyalistleri Partisi'nin (PES) toplantısından dönüşünde Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Kayseri Milletvekili Abdullah Gül'ü hükümeti kurmakla görevlendirdiğini anımsatarak, bunu nasıl karşıladığını sorması üzerine Baykal, Varşova'daki temasları sırasında, Türkiye'deki iktidar boşluğunun ülkenin dış sorunlarını ciddi bir şekilde etkilemeye başladığı izlenimi aldığını kaydetti.

Türkiye'nin çok önemli kararları alması gereken bir süreçten geçtiğini kaydeden Baykal, iş başındaki hükümetinTürkiye'nin geleceğini bağlayan kararlar alma imkanından yoksun olduğunu, yeni hükümetin de henüz göreve başlayamadığını anlattı.

Özellikle Kıbrıs sorunu açısından Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın sağlık sorununun da bir engel oluşturduğuna dikkati çeken Deniz Baykal, ''Böyle bir belirsizlik ve tıkanıklık döneminde bulunan Türkiye'nin bu takvimli ciddi sorunlara derhal etkin kararlar üretmesizorunluluğu var'' dedi.

'KEŞKE ERDOĞAN GÖREVE BAŞLAMA İMKANI BULABİLSEYDİ'

Bu nedenle bu boşluğun daha fazla uzatılmaması gerektiğini belirten Baykal, şöyle devam etti:

''Büyük memnuniyetle öğreniyorum ki, Cumhurbaşkanı, yemin töreninin arkasından zaman kaybetmeden bugün başbakan atamasını yapmıştır. Umarım en kısa zamanda hükümet kurulur, göreve başlar ve busorunlara yönelik gerekli kararları alır. Türkiye'deki iktidar boşluğunun derhal dolması gerekiyordu, bu doğrultuda bir somut adım olduğu için memnuniyetle karşılıyorum.

Sayın Abdullah Gül iyi bir seçimdir. Değerli, deneyimli bir insandır, kendisine başarılar diliyorum, kutluyorum. Tabii Abdullah Gül'den daha iyi bir seçim, Tayyip Erdoğan olurdu. Keşke bir hukuk sorunu olmasaydı da sayın Erdoğan doğrudan göreve başlama imkanı bulabilseydi. Ama Adalet ve Kalkınma Partisi yönetiminin de tercihi ve anlayışı doğrultusunda Sayın Cumhurbaşkanı'nın böyle bir atama yapması çok yerinde olmuştur, rahatlatıcı olmuştur."

Kaynak:Hürriyet
    iceberg19
    iceberg19
    KGP

CHP İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER Empty BAYKAL KLASİĞİ...YALAN....VE HİLE....

Mesaj tarafından iceberg19 Paz Haz. 08, 2008 4:52 pm

Baykal: Yalnızlık duygusu hissediyorum
    Seçimlerden ikinci parti olarak çıkan CHP'nin Genel Başkanı Deniz Baykal, seçimlerden hüsranla çıkan partilerin liderlerini istifa kararı aldıkları için kutladı. Seçim sonuçlarını değerlendiren Baykal, "İlk kez iki partili bir meclis dönemine giriyoruz. Bir yalnızlık duygusu içinde olacağımızı hissediyorum" dedi.

Baykal, seçim sonuçlarını şu sözlerle değerlendirdi:

İSTİFA EDEN LİDERLERİ KUTLUYORUM

"Ülkemiz siyasal yapısıyla, siyasal yaşamıyla bir noktadan başka noktaya geçiyor. Bunu zorunlu kılan nedenler vardır. Bu çok şarıtıcı, sürpriz değil, Türkiye'de milyonlarca insan işsiz kaldı, orta sınıf çöktü, insanlar çok büyük ekonomik krize girdi. Ekonomik kriz yaşamaktaydık, şimdi bunu siyasette kriz olarak görüyoruz. Bunun siyasete yansımaması mümkün değildi. Ülke açısından, kaçınılmaz bir sonuçta bu. Tabi liderlerin durumunu anlıyorum. Ve saygı duyuyorum. Bu kararı alanları kutluyorum. Siyaset böyle, bir yerde böylesine kararları kaçınılmaz kılan kararlar ortaya çıkıyor. Memnuniyet verici olan tabi, Türkiye'de demokrasinin kültürü açısından olumludur. Güç bir dönemde hizmet verdiler, doğru kararlar aldılar. Ülke siyasetine olumlu katkı verdiler. Umarım ülke, bundan böyle daha doğal süreçler içinde rejimi değişim şansı bulur."

BU DÜZENİN KAZANIMLARI DA OLABİLİR

Bir gazetecinin şimdi istifa eden liderlerin güçlenip güçlenmeyecekleri konusundaki sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"12 eylül'de dayatma ve zorlamayla siyasete neden oluyordu. Bu tür dışlamalar insanlara siyasetteki insanlara uzun dönemde çok şey kazandırıyordu. Bu öyle değil tabi. Ben yıllardır parlamentodayım. İlk kez sadece iki partinin bulunduğu bir döneme giriyoruz. Bir yalnızlık duygusu içinde olacağımızı hissediyorum. Tabi böyle bir düzeninin ülke için kazanımları da olabilir. Onları değerlendirmeye çalışacağız."

(Hürriyetim)
    Acaba Baykal o seçimden sonra 2 kez yenilmesine rağmen neden istifa etmedi...Etse de bi de kendisini kutlasa...
    iceberg19
    iceberg19
    KGP

CHP İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER Empty LÜTFEN CHP SEÇMENİNE DİKKAT EDİN...LÜTFEN...

Mesaj tarafından iceberg19 Salı Haz. 10, 2008 2:10 pm

Vatan gazetesinde Tuncay Özkan'ın yeni partisinden bahsediliyor...Bağımsız Cumhuriyet Partisi...İyi çok hoş...Sevilen bir tip Tuncay Bey bizkaclirayızcılar tarafından...!.250.000 üyesi var...Bu kadar oy garanti...Biz de diyoruz ki bu adam niye kurdu bu derneği...Amaç belli...Parti kurcakmış garibim...Ve bu habere olan yorumları dikkatle okuyunn...Bağnazlığı görün...

1)başak öz (18)
    10.06.2008 14:46:52
    TUNCAY BEY EGER SECMENİN KURACAGIN PARTİ HAKKINDA NE DÜSÜNDÜGÜNÜ MEREK EDİYORSAN BİZ KAC KİSİYİZ ÜYELERİ DISINDA CHPDEN OY ALAMAZSIN ,BU PARTİYİ SİMDİ KURMA CHPYE DESTEK OL,BAYKALI NE KADAR BENİMSEMEKDE SANA OY VERMEYİZ
    2)zafer türkel (74)
    10.06.2008 14:27:39
    Hakiki Laik,ATATÜRKCÜ'LER(CHP'ye oy verenler) sana oy vermezler,CHP'yi SATMAZLAR !!!!
    3)janset janset (181) [Tüm Yorumları]
    10.06.2008 14:15:20
    ZEKİ SEZER,MURAT KARAYALÇIN,DOĞU PERİNÇEK HEPSİ PARTİ SAHİBİ!..NEDEN BU PARTİLERE BASKI DEĞİLDE CHP YE BASKI?..TUNCAY ÖZKAN= CHP NEDEN?..
    VE DAHA BİR SÜRÜ...MÜTHİŞ YA...ARTIK RAHATIM...BU ÜLKEDE CHP VARKEN ATA DEMİRER'E CEM YILMAZ'A GEREK KALMAZ...CHP VE CHP'LİLER YETİYO ZATEN...HAYDİ GAYRET...MUSTAFA SARIGÜL HESAPLADI...BÖYLE GİDERSE 2055 TE İKTİDARDASINIZ...
    messeout
    messeout

CHP İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER Empty Geri: CHP İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

Mesaj tarafından messeout C.tesi Haz. 14, 2008 7:50 pm

güzel araştırma kardeşim beğendim...Bnde şöle bi inanış var Atatürk şimdi gelse kendsini gönülden savunduklarını iddiaa edenlerle bir sohbet yapsa sizin anlattğnz Atatürkle bnm hiç bir ilgim yok diyecektr.
    iceberg19
    iceberg19
    KGP

CHP İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER Empty Geri: CHP İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

Mesaj tarafından iceberg19 Paz Haz. 15, 2008 2:55 pm

Önemli değil canım kardeşim...Millet baksın da görsün diye koydum...Sığ fikirli de olsalar belki birazcık olsun ders alma ihtimalleri vardır diye koydum...Atatürk ne yapar ne yapmaz bilemem ama eminim ki safsatalıklara bunlar kadar inanmazdı...
    messeout
    messeout

Mesaj tarafından messeout Ptsi Haz. 16, 2008 5:43 pm

Neden Atatürkü bu kdar rahatsız ediyorlar anlamıyorum. Üzerinden siyaset yapıyorlar kimsenin sesi çıkmıyor bunlarda habire Atatürkü değiştirip duruyorlar bunların içinde 10 yıl kalıp dinlesem sanki elinde silah gerilla olmuş bi Atatürk var. Atatürk orduyu düzenledi savaşa kalktı %47nin ve diğerlerinin dedeleriyle. 50 yıl önce Atatürk yanında yer alan adamlarn torunlarına cahil demeye utanmıyrlar. Adetlerimizde kimseye Cahil die haykırmak yoktur hele kendi insanına. Eğer yanlışsa düşünceleri yanlış iş yapıyorsun de kardeşim niye adamı aşağılıyorsun. Savaşta o adamla belkide omuza omuza siperde durucan bu adamla hiç mi yüzün kızarmıcak. Hergün ekmek aldığın bakkal ahmette verdi belki oyunu AKPye git bağır suratına CAHİL diye. Yakışmıyor bu siyasete ve siyasi partilere.

Similar topics

-

Forum Saati Salı Mayıs 14, 2024 6:58 pm