www.siyasetci.biz

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.siyasetci.biz

Siyasi Gençliğin Buluşma Noktası

Yalçın Küçük'ten İlginç Diyaloglar!!!

Admin
    Admin
    Admin

Yalçın Küçük'ten İlginç Diyaloglar!!! Empty Yalçın Küçük'ten İlginç Diyaloglar!!!

Mesaj tarafından Admin C.tesi Tem. 12, 2008 1:44 am

Yalçın Küçük, AKP ve Başbakan Erdoğan'ı eleştirirken yine gündeme damga vuracak açıklamalarda bulundu.
    11 Temmuz 2008 / 13:40

Yalçın Küçük, dün akşam Mehmet Ali Birand'ın sunduğu 32. Gün programına konuk oldu.

Yalçın Küçük’ün hedefinde AKP ve Başbakan Erdoğan vardı. Ergenekon operasyonlarını eleştiren Yalçın Küçük, Türkiye’nin bir iç savaş yaşadığını iddia etti.

"Hiçbir Dönemde Bu Kadar Kan Dökülmedi"

Küçük, Türkiye’nin resmen bir iç savaş yaşadığını iddia etti ve “Hiçbir dönemde bu kadar kan dökülmemiştir. İstinye’deki olay Ergenekon operasyonu ile ilintilidir” dedi.

"Devlet Veli Küçük'e Dokunamaz"

Ergenekon operasyonunda son olarak emekli paşaların gözaltına alınmasını hazmedemediği gözlenen Yalçın Küçük, şok sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu devletin Veli Küçük’e dokunma hakkı yoktur. Hiçbir paşaya dokunma hakkı yoktur. Benim için yanıyor. Rejimi yıkıyorlar.”

Başbakan Erdoğan'a Eleştiriler...

Başbakan Erdoğan’a yönelik ağır sözler sarfeden Küçük, “Siz Tayip Bey’den demokrasi mi bekliyorsunuz? Erdoğan, Ergenekon operasyonunun savcısıdır” iddiasında bulundu. Ergenekon operasyonunda ilk yakalananların MHP muhalifi olduğunu, ikinci operasyonda gözaltını alınanların da AKP muhalifi olduğunu öne süren Küçük, “Bu yakalananlar doğrudan doğruya Tayip Erdoğan muhalifidir. Tayyip Erdoğan’ın savcı problemi var. Bu olayın savcısı Tayyip’tir. Avukatı da benim. Ben bu işi Deniz’e de vermem. Deniz benim kadar savunamaz. CHP’nin prestiji çok kötüyse askeriye müdahale yapar. TSK yönetimi iktidara yakınsa genç subaylar darbe yapar” dedi.

"Asıl Darbeci Hilmi Özkök'tür"

Küçük, eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök’ü darbeci olmakla suçladı. Küçük, “Asıl darbeci Hilmi Özkök’tür. Ben her şeyi konuşurum. Hilmi Paşa hazretlerinin darbeci olduğunu ben söylemiyorum kitaplar var. Hilmi Paşa hazretlerinin irticaya çok yakın olduğunu, selefi Hüseyin Kıvrıkoğlu söylüyor” diye konuştu.

Yalçın Küçük’e cevap ise katılımcılardan gazeteci yazar Gülay Göktürk’ten geldi. “Bir rejim değişikliğini ben de görmüyorum dünya da görmüyor. Bu sadece bazı kişilerin saplantılarından ibaret bir durum. İslamcı değişimi saplantılı birkaç kişiden başka kimse görmüyor” diyen Göktürk, şunları söyledi:

“Dünyanın her yerinde iktidar partileri kendi çıkarlarına bir şeyler yaparlar. Bu davada, AKP şöyle düşünüyor olabilir. Bu güçler aynı zamanda benim kapatılmamı isteyen güçler. Bu dava elbette ki faydalıdır ama bu dava için AKP’nin davası demek çok yanlış. Bu dava Türkiye’nin gördüğü en önemli siyasi davadır. Bu davanın toplumun vicdanında görüleceğini düşünüyorum. Her yerde bir sızma var.

Küçük, İddianameyi de Eleştirdi

Küçük, Ergenekon soruşturması ile ilgili iddianame sürecini de şu sözlerle eleştirdi: “Neden bekleyeceğim 13 ay iddianameyi. Bu bir darbe mi 13 aydır iddianame yazılmamış. Bir defa Ümraniye’ye gideceksiniz. İşe yaramayan üç tane bomba bulacaksınız sonra da paşaları gözaltına alacaksınız. Seçilmiş seçilmiş diye bir şey söylüyorlar. Tayip beyi kim seçti. Halk mı seçti seçen halkı kim belirledi.”

Küçük, konuşmasının devamında şunları söyled:

: “Bana yapımcılar programa gelirken elini vuracaksın, sesini yükselteceksin diyorlar. Yargı yargı diyorlar. Eğer Şener paşa ile Hurşit paşayı görevleri dolayısıyla darbe hazırlamakla suçluyorsanız bunun mevkii Genelkurmay Başkanlığıdır. Ne diyor Yaşar Paşa; ‘Öyle olsa askeri savcının haberi olurdu’ diyor. Ağzını açsa bu iş askeri mahkemeye düşer. Bu iş askeri mahkemeden kaçırma meselesidir. Bu işin doğrudan doğruya ilk celse de genelkurmay mahkemelerine intikal ettirilir. Ordu içinde isyana kalkmak genelkurmayı ilgilendirir. Genelkurmay bakar. AB beni hiç ilgilendirmiyor. Ben hiçbir zaman Avrupalı olmayacağım.”

"Darbe Yapmak Çok Kolay"

Küçük programın sonlarına doğru şok bir söz sarfetti. "Darbe yapmak çok kolay"

stratejikboyut

Forum Saati Paz Nis. 28, 2024 11:56 pm