www.siyasetci.biz

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.siyasetci.biz

Siyasi Gençliğin Buluşma Noktası

+3
ouss
mete
trojan_m
7 posters

Ülkücülük Hakkında Bilgi

trojan_m

Ülkücülük Hakkında Bilgi Empty Ülkücülük Hakkında Bilgi

Mesaj tarafından trojan_m Ptsi Mayıs 05, 2008 10:06 pm

Milliyetçi ideoloji. Kökenleri Ziya Gökalp'a kadar uzansa da gerçek anlamda kurucusu Alparslan Türkeş'tir.

Ülkücüler kendilerini Türk milliyetçisi olarak tanımlar ve kültür temelli millet anlayışına verdikleri önemi vurgularlar. Ülkücü Türk-İslam Devletleri tarihini kendi özgeçmişi olarak kabul eder ve ülkücü hareketin kurucusu olan Alparslan Türkeş'in çizdiği yolda ilerler.

Ülkücü düşünce, doktriner bir düşünce sistemidir, ve doktrini 9 ışıktır. 9 Işık doktrini, Alparslan Türkeş tarafından yazılan, 9 Işık isimli kitap vasıtası ile Türk milletinin faydasına sunulmuştur.

Ülkücü düşünce; Faşizm, Komünizm, Kapitalizm ve Emperyalizm'in Türkiye ve Dünya çıkarları için uygun olmadığını savunur. Komünizm ve Kapitalizm dışında, 'Ulusal Kalkınma Modeli'ni benimsemesi sebebiyle, "üçüncü yol" olarak adlandırılabilir. Japonya'nın gelişme şekli de buna örnek verilebilir.

Ülkücülük, günümüzde sadece Türkiye'de değil Türk dünyasında (Irak Türkmenleri, Azeriler) da destek görmektedir
    mete

Ülkücülük Hakkında Bilgi Empty Geri: Ülkücülük Hakkında Bilgi

Mesaj tarafından mete C.tesi Mayıs 24, 2008 10:52 pm

ülkücülüğün kökeni olarak ziya gökalpe dayandırılması çok basit bir sınırlamadır ülkücülük Türklerin İslamiyete geçiş döneminden itibaren fikirsel bi adlandırma olmasada eylem ve tavır olarak hep süregelmiştir...
    ouss
    ouss

Mesaj tarafından ouss Ptsi Mayıs 26, 2008 9:38 pm

mete kardesım o zamankı ulkucuukle ondan turkes zamanındakı ulkuculuk cok farklı bırseydır eger onun devamı olsaydı sımdı bız daha farklı yerlede olurduk... selametle
    messeout
    messeout

Mesaj tarafından messeout Salı Haz. 03, 2008 1:27 pm

Evet haklsın ous kardeşim o tarz ülkücülükle kimler dize geldi şimdi ise ....
    iceberg19
    iceberg19
    KGP

Mesaj tarafından iceberg19 Paz Haz. 08, 2008 4:34 pm

Ülkücülüğün kökeni bence kafatası ırkçılarına dayanmakta...Başka hiç bir şey değil...he bide şu var...Seçimden önce cumhuriyet gaztesinde çıktı...Adam ilan vermiş...CHP=MHP die...MHP ülkücü felsefeyi benimseyen bir parti orası garanti de...Adamlar CHP'yi de ülkücü yaptı yha...Bravo...Ama ırkçılığa hayır...NO TO RACISIZM...
    bozkurtxtr

Mesaj tarafından bozkurtxtr Ptsi Haz. 09, 2008 10:53 pm

ülkücü hareket engellenemez MHP hiçbir partiyle eş tutulamaz başbuğumuz TÜRKEŞ tir ve emin olsun TÜRKİYE Turan a ulasacaktır...TANRI TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN!!!
    iceberg19
    iceberg19
    KGP

Mesaj tarafından iceberg19 Salı Haz. 10, 2008 1:43 pm

Şimdi canım kardeşim...Tanrı Türk'ü korusun da Arap'ı, Alman'ı yok mu etsin...Nasıl bir üslup çeşidi bu yahu...Turan dediğin şey komünizm gibi ütopya başka bir şey değil...Kazakistan'da o kadar Türkiye Türk'ü dövdüler...Al sana...Onlar da Türk...nasıl olcak bu turan...O adamlarla mı?...Azerbaycan milleti sence Türkiyeyi mi daha çok seviyo Rusyayı mı...Çin'e biz bu adamlarla uzanacağız...Lütfen...Irkçı olmayınız kardeşim...Lütfen....Allah bile ırkçıları sevmez...
    Laucian Nailo
    Laucian Nailo

Mesaj tarafından Laucian Nailo Salı Haz. 10, 2008 10:40 pm

Gözlerim yaşaracak. iceberg19 ilk defa politik bir yazında söylediğin herşeye kelimesi kelimesine katılıyorum Smile. Ah şu Kemalizm'i de bir sevdirsek sana tam süper olacak Very Happy.
    iceberg19
    iceberg19
    KGP

Mesaj tarafından iceberg19 Perş. Haz. 12, 2008 9:04 pm

Sayın Laucian söyler misiniz...Kemalizmin ırkçılıktan farkı ne?...Onlar türk olmayanlara düşman siz de Kemalist ve soayalist olmayanlara...Arada fark göremedim...Olmam,olamam,oldurmam...hehe... Very Happy
    Laucian Nailo
    Laucian Nailo

Mesaj tarafından Laucian Nailo Perş. Haz. 12, 2008 11:00 pm

Oy oy oy oy.... Kemalizm'i önce saçma buldunuz. Sonra bölücü terör örgütü kemalist dediniz. Şimdi de Kemalizm için ırkçı diyorsunuz.... Sizin gibi şeriat yönetimini benimsemiş birinden bile beklenmeyecek sözler bunlar. Çok yazık.

Bu saatten sonra benim sizin yazılarınıza cevap yazmam çokta birşey değiştirmez. Siz Allah bilir geçen gün televizyona çıkan "Humeyni'yi seviyorum, Atatürk'ü sevmiyorum" diyen zibidiyide savunursunuz.

Yanlış anlaşılmasın artık sizin yazılarınızdan dolayı size kızmıyorum. Sizi aşırı derecede cahil ve beyni yıkanmış buluyorum.
    messeout
    messeout

Mesaj tarafından messeout Cuma Haz. 13, 2008 1:05 am

En son messeout tarafından Ptsi Haz. 16, 2008 1:10 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    iceberg19
    iceberg19
    KGP

Mesaj tarafından iceberg19 Cuma Haz. 13, 2008 3:34 pm

Haydaaa alakaya maydanoz yani...Bi saniye ben dünyada hiç millet bilmiorum ki barış içinde yaşatmış olsun birden fazla ırkı...Osmalı diyceksiniz şimdi ama unutmayın osmanlılar turancı değil osmanlıcıydı...
    iceberg19
    iceberg19
    KGP

Ülkücülük Hakkında Bilgi Empty KINAMA

Mesaj tarafından iceberg19 Ptsi Haz. 16, 2008 3:47 pm

Laucian Nailo demiş ki:Oy oy oy oy.... Kemalizm'i önce saçma buldunuz. Sonra bölücü terör örgütü kemalist dediniz. Şimdi de Kemalizm için ırkçı diyorsunuz.... Sizin gibi şeriat yönetimini benimsemiş birinden bile beklenmeyecek sözler bunlar. Çok yazık.

Bu saatten sonra benim sizin yazılarınıza cevap yazmam çokta birşey değiştirmez. Siz Allah bilir geçen gün televizyona çıkan "Humeyni'yi seviyorum, Atatürk'ü sevmiyorum" diyen zibidiyide savunursunuz.

Yanlış anlaşılmasın artık sizin yazılarınızdan dolayı size kızmıyorum. Sizi aşırı derecede cahil ve beyni yıkanmış buluyorum.
    Sayın Laucian haddini bilerek konuşmanı öneririm...Lütfen seviyesi konuşma...Belki de senden daha çok bilgili olduğum için cevap vermek ağırına gidiyordur...Lütfen sözlerine dikkat et...Beyni yıkanmış olan ben değilim ama sen de değilsin...Sen sadece bağnazsın.Bense buna karşı çıkıorum...Kemalizmi terör örgütünün bir parçası durumuna değil de sosyalizmin parçası yaptığım doğru...Siz o yazıları hangi mantı çerçevesinde okuosunuz anlamak gerçekten zor...
    Benim şeriat ister gibi bir halim yok...sen öyle anlamışsın.Anlayış kıtlığına veriorum bunu.Ama şunu gururla söylerim ki ''Ben Şeriat istiyorum'' diyen birisinin tamamen arkasındayım...Neden?..Çünkü demokrasi bunu öğretti bana...Çok sesliliği öğretti bana demokrasi.Demokrasi diyince aklıma sadece laikçi dinsizlik gelmio benim...
    Kemalizm ideolojisini hala saçma buluorum...ben bu fikrimin arkasındayım..Kolay vazgeçeceğimi de düşünmüorum.Ewet kemalizm saçma ve buna ilave olarak ırkçılığın bir başka versiyonu.Gerekçesini belirttim.Ki yazdığım tüm yazılarımda ya kanıt vardır ya da mantıklı bir gerekçe.Ama siz de malesef atmasyondan başka hiç bir şey göremiorum.Hala ben fethullahın Atatürk'ü aşağılayan dergisindeki o yazıyı okumak istiyorum ama yazı ortada yok...Bak sen...Nerde yazı?...Göster ki okuyayım da inanayım...
    Bana cevap yazmak zorunda değilsiniz...Şu forumda benim Atatürk'e hakaret içeren bir tane cümlemi bulun ben bu forumu terk edeceğim dedim size...Ama ona da cevap gelmedi.Nedendir anlaşılmaz Atatürk sanki sadece sizin Atatürkünüz...O tüm ulusun önderi...Bunu beyninize kazıyın bence...Kemalizm sadece sizin olabilir ama ATATÜRK asla...
    Seviyesizce konuşmalarınızı misliyle iade ediyor ve kınıyorum...
    messeout
    messeout

Mesaj tarafından messeout Ptsi Haz. 16, 2008 5:31 pm

AKPye din üzerinden siyaset yapma diyorsunuz AMA yaptığınız Atatürk üzerinden siyaset yapmaktır!!!!

Similar topics

-

Forum Saati Salı Mayıs 14, 2024 6:11 pm