www.siyasetci.biz

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.siyasetci.biz

Siyasi Gençliğin Buluşma Noktası

+2
trojan_m
Altıok
6 posters

Kemalizm İdeolojisi (Prof. Dr. İsmet Giritli)

Altıok

Kemalizm İdeolojisi (Prof. Dr. İsmet Giritli) - Sayfa 2 Empty Geri: Kemalizm İdeolojisi (Prof. Dr. İsmet Giritli)

Mesaj tarafından Altıok C.tesi Haz. 07, 2008 11:15 pm

Kötü söz sahibine aittir. O yüzden tüm o hakaretamiz sözleri daha önceki iletilerde olduğu gibi size iade ediyorum.

Her insanın bir ideolojisi vardır sevgili iceberg. Sizin de öyle. Tüm ideolojileri saçma ilan ederek kendinize de hakaret etmeyin bana sorarsanız.

Saldırmaktan öte bir şey yapın da açıklayın düşüncelerinizi rica ederim. Yeter artık slogan atarak ileti yazdığınız. Neymiş Kemalizm'in saçmalığı, neymiş bizi kötü niyetli yapan, açın şunları.

DTP-PKK ikilisinin sosyalistliğini daha önce inceledim o yüzden tekrar değinmek istemiyorum.
    iceberg19
    iceberg19
    KGP

Kemalizm İdeolojisi (Prof. Dr. İsmet Giritli) - Sayfa 2 Empty Geri: Kemalizm İdeolojisi (Prof. Dr. İsmet Giritli)

Mesaj tarafından iceberg19 Paz Haz. 08, 2008 4:29 pm

Ben kimseye hakaret etmedim...O sizin hüsnü-gocunmanızdan başka bir şey değil...İstediğiniz kadar benim safıma,fikrime hakaret edin...hiç takmam...Çünkü bilirim ki kendini bilen insan bunlarla uğraşmaz...İdeoloji kölesi diye bir ibare kullanmıştım daha önce...İnsan şeffaf olmalıdır demiştim...Bence siz ikiniz de şeffaf olmanın ne anlama geldiğini bilmediğiniz için bir olup saldırmaktan başka bir şey yapamıosunuz...Özür dilenecek hiç bir şey yazdığımı düşünmüorum buraya ben...Kemalizm ideolojisinin safsata olduğunu hatta anayasadan çıkarılması gerektiğini söyleyen sadece ben değilim...Bir sürü hukukçu var böyle...O zaman ben size solcu bir hukukçu örneği vereyim...ERDOĞAN TEZİÇ...Bir anayasa hukukçusu bu adam...Eski yök başkanı...koyu solcu...Mason olduğu iddia edilio...Bu adam yazdığı kitabında kemalizm ideolojisiyle alakalı her şeyin anayasadan çıkarılması gerektiğini söylüo...Ve bence çok doğru söylüo...Benim sorduğum soruları cevaplamadan hoopp başka bir yere atlamayı çok sewiosunuz...ben size dedimki dünyada anayasasında isim geçen bir tane demokratik ülke söleyin bana...Lütfen...İşte o zaman burada gelip sizden özür dilerim...Zaman gazetesiyle namaz arasında nasıl bir bağ kurdunuz bilemiorum ama her şeyiniz korku üretmek üzerine kurulmuş...Her şeyden komplo teorileri üretiosunuz...Öyle bir köşe mevcut forumda...Oraya alalım sizi...Bu arada ülkücü gibi kelimeler kullanarak insanları itham etmeye kalkışmayınız...Asıl hakaret budur...ben de sizi kınıorum...
    Laucian Nailo
    Laucian Nailo

Mesaj tarafından Laucian Nailo Paz Haz. 08, 2008 7:14 pm

Kemalizm'in bu ülke için ne kadar şerefli, ne kadar ideal ve mükemmel bir sistem olduğunu göremiyorsanız hiç değilse Kemalist olmayanların ülkeyi yönetirken ne kadar saçmaladıklarını görünüz...
    Dorukhan
    Dorukhan

Mesaj tarafından Dorukhan Salı Haz. 10, 2008 2:02 am

iceberg19 demiş ki:Ben kimseye hakaret etmedim...O sizin hüsnü-gocunmanızdan başka bir şey değil...İstediğiniz kadar benim safıma,fikrime hakaret edin...hiç takmam...Çünkü bilirim ki kendini bilen insan bunlarla uğraşmaz...İdeoloji kölesi diye bir ibare kullanmıştım daha önce...İnsan şeffaf olmalıdır demiştim...Bence siz ikiniz de şeffaf olmanın ne anlama geldiğini bilmediğiniz için bir olup saldırmaktan başka bir şey yapamıosunuz...Özür dilenecek hiç bir şey yazdığımı düşünmüorum buraya ben...Kemalizm ideolojisinin safsata olduğunu hatta anayasadan çıkarılması gerektiğini söyleyen sadece ben değilim...Bir sürü hukukçu var böyle...O zaman ben size solcu bir hukukçu örneği vereyim...ERDOĞAN TEZİÇ...Bir anayasa hukukçusu bu adam...Eski yök başkanı...koyu solcu...Mason olduğu iddia edilio...Bu adam yazdığı kitabında kemalizm ideolojisiyle alakalı her şeyin anayasadan çıkarılması gerektiğini söylüo...Ve bence çok doğru söylüo...Benim sorduğum soruları cevaplamadan hoopp başka bir yere atlamayı çok sewiosunuz...ben size dedimki dünyada anayasasında isim geçen bir tane demokratik ülke söleyin bana...Lütfen...İşte o zaman burada gelip sizden özür dilerim...Zaman gazetesiyle namaz arasında nasıl bir bağ kurdunuz bilemiorum ama her şeyiniz korku üretmek üzerine kurulmuş...Her şeyden komplo teorileri üretiosunuz...Öyle bir köşe mevcut forumda...Oraya alalım sizi...Bu arada ülkücü gibi kelimeler kullanarak insanları itham etmeye kalkışmayınız...Asıl hakaret budur...ben de sizi kınıorum...

Zaman ' tersten oku balantıyı sende çok rahat kurarsın:D:D:D:D:D Ya boşversene neyi tartısıyorum kimle?? sen kimsin kimliğin ne.. Yannıs anlama insanlara sütten bakmak gibi algılama bunuda... Hani başka biyere atlamayı çok seviyoruzya:) Ben daha altıok kardeşimle tanısmadım buna ragmen 2 niz diyebiliyıosun.. tamam komplocumu olduk şimdi? Yada ekip olduk hani olması geren örgüğtçülük ruhu varya çat diye oluştu bizde:)
    sevgili iceberg
    özür dilemen gereken taraf olayın ETİK tarafıdır.. İsteyen stediini düşünebilir.. Ama Sen bu ülkenin kurucusunun İdeolojsine saçma diyemezsin.. Bu çok ağır ve çok kötü bi hitap biçimi..Kemalismi sevmiyorum Kemalizmden nefret ediorum Kemalizm i istemyorum demek yerine saçma demek ağır oluyo ve tabir-i taciz se:) sataşma oluyor. burda herkezn b fikri var elbet ama alenen , Halk tarafından dışlanmamış yani PKK gibi örgütlerin idelojisine saçma derken buna saçma dyemezsn.. Dikkat etmelisin.. insanları tanımıyorsun sonuçta.. Burası syasal ortam değilmi.. Büyüklerimiz hep aynı yalnışı yapmadımı? Birbirine sataşmadımı.. O yuzden su andakiler başımıza geçmedimi?Lanet olsun ki (bu benim görüşümdür) geçtiler... biz gençlerin hata şansı yok. o yuzden yazdıı dikkatlica okuayarak yazarsan sevinirimm
    Saygılar
    Dorukhan Öktem
    CHP Kadıköy Gençlik Kolu
    Öğrenci Komisyonu Başkanı
    iceberg19
    iceberg19
    KGP

Mesaj tarafından iceberg19 Salı Haz. 10, 2008 1:38 pm

Zaman gazetesiyle namaz arasında bağ kurman kompolocu olmana çok güzel bir örnek...Arka kapak güzeli yok diye, Türkçe olimpiyatlarını sadece o yayınladı diye, cuma günleri bir sayfayı dine ayırdı diye, Elif Şafak gibi İskender Pala gibi Türkiyenin en iyi edebiyatçılarına sayfalarında yer verio diye, her gün ayrı bir üniversiteden ayrı bir öğretim görevlisinin güncel olaylara bakış açısı yayınlanıo diye, resim yok diye, CHP yalakası değil diye, Bölücülük yapmıo diye bir gazete senin ve sizin gibi sığ fikirleri olan zihniyetin kurbanı olamaz...Bence sen ''ZAMAN'' gazetesi okuma...Sen darbelere sahip çıkan, pkk terör örgütüne Pe Ke Ke diye hitap eden ''cumhuriyet'' oku...Sen ülkenin bölünmez bütünlüğünü temsil eden Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e ''11 inci'' diye hitap eden aymaz gazeteleri oku...Çünkü zaman gibi gazeteler senin elinde kirlenir kusura bakma...
    Gelelim şu olaya...Etik açıdan yapılan hiç bir yanlış yok...tekrar okudum ne yazdım diye.Küfür ve onun gibi şeyler yok...Saçma gibi kelimeler var...Unutma Bu ülkede AKP'ye oy verdi diye ''göbeğini kaşıyan kıllı ayı'' muamelesi gören bir halk kesimi var...Ve utanç duyması gereken ben değilim sizlersiniz.Çünkü bu tarz cümleleri, kelimeleri destekleyen, kınamayan ''Haklı abi...'' diye savunan siz ve sizin zihniyetiniz...CHP kadıköy gençlik kolundan olman, Kemalist olman beni burada ezme hakkı vermez sana, ve beni ahlaksız gibi gösteremezsin...Emin ol ahlakım iyi...Neden herkes Kemalist olmak zorunda gibi hissediosunuz ki kendinizi siz?...Ben değilim...YOBAZ mı oldum şimdi...Ama ben senden daha çok bilimsel araştırmalara değer veriorum...Nolcak şimdi...Ben kemalist değilim...GERİCİ miyim yani...Yooo...Osmanlıya dönüş gibi bir özlem içerisinde değilim...Sadece tarihimden utanmıorum gurur duyuyorum...Olay bu...Ben kemalist değilim...ATATÜRK DÜŞMANI mıyım...Sana göre öyle...Öyle sanmaya devam et...Ama eğer gerçekten öyle düşünüosan senin mantığınla bu ülkenin %80'i Atatürk düşmanı...Üzgünüm ama lütfen insanları ayrıma tabi tutmayın...Lütfen...Biz siz ayrımı yapmayın...Sakallı adamdan korkmayın...Ve en önemlisi halktan korkmayın...Yemez emin olun...
    iceberg19
    iceberg19
    KGP

Mesaj tarafından iceberg19 Salı Haz. 10, 2008 2:15 pm

VE SİZE DÜNYANIN EN ÖNEMLİ GAZETELERİNDEN HARİKA BİR CEVAP...
    Türkiye Kemalizm yüzünden yalnız! Ekonomi gazetesi Financial Times, Türkiye'nin başta siyasi ve ekonomik gelişmeleri olmak üzere çeşitli yönleri ile değerlendirildiği "Türkiye 2008" ekini yayınladı.
    Günbatımında Ayasofya'ya odaklı bir İstanbul fotoğrafının eşlik ettiği ilk yazı Vincent Boland imzalı.
    Yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın, yakınlarda, Cannes film festivalinde Üç Maymun filmine verilen ödülü alırken, "yalnız ve güzel ülkeme armağan ediyorum" dediğini hatırlatan Boland, "Türkiye'nin güzel olduğuna hiç kuşku yok" diyor, "ama Ceylan yalnızlıktan kültürel dışlanmışlığı kasdediyorsa yanılıyor".

Boland, yine de daha genel anlamda bakıldığında, hızla gelişen, Avrupa Birliği üyeliğine hazırlanan Türkiye'nin dünyayı şekillendiren fikirler ve rüzgarlardan şaşılacak kadar uzak göründüğünü ve bu anlamda "yalnız" sayılabileceğini kabul ediyor.

Türkiye'de laiklik tartışmalarının geldiği noktayı özetleyen Financial Times yazarına göre, "bu yalnızlıkta, bizzat kendisi tarafından yaratılan demokratik kurumları modernleştirmeyi başaramayan, hatta onlara kuşkuyla yaklaşmaya başlayan Kemalist ideolojinin önemli bir rolü var.
    FINANCIAL TIMES
    Dorukhan
    Dorukhan

Mesaj tarafından Dorukhan Salı Haz. 10, 2008 6:58 pm

iceberg19 demiş ki:Zaman gazetesiyle namaz arasında bağ kurman kompolocu olmana çok güzel bir örnek...Arka kapak güzeli yok diye, Türkçe olimpiyatlarını sadece o yayınladı diye, cuma günleri bir sayfayı dine ayırdı diye, Elif Şafak gibi İskender Pala gibi Türkiyenin en iyi edebiyatçılarına sayfalarında yer verio diye, her gün ayrı bir üniversiteden ayrı bir öğretim görevlisinin güncel olaylara bakış açısı yayınlanıo diye, resim yok diye, CHP yalakası değil diye, Bölücülük yapmıo diye bir gazete senin ve sizin gibi sığ fikirleri olan zihniyetin kurbanı olamaz...Bence sen ''ZAMAN'' gazetesi okuma...Sen darbelere sahip çıkan, pkk terör örgütüne Pe Ke Ke diye hitap eden ''cumhuriyet'' oku...Sen ülkenin bölünmez bütünlüğünü temsil eden Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e ''11 inci'' diye hitap eden aymaz gazeteleri oku...Çünkü zaman gibi gazeteler senin elinde kirlenir kusura bakma...
    Gelelim şu olaya...Etik açıdan yapılan hiç bir yanlış yok...tekrar okudum ne yazdım diye.Küfür ve onun gibi şeyler yok...Saçma gibi kelimeler var...Unutma Bu ülkede AKP'ye oy verdi diye ''göbeğini kaşıyan kıllı ayı'' muamelesi gören bir halk kesimi var...Ve utanç duyması gereken ben değilim sizlersiniz.Çünkü bu tarz cümleleri, kelimeleri destekleyen, kınamayan ''Haklı abi...'' diye savunan siz ve sizin zihniyetiniz...CHP kadıköy gençlik kolundan olman, Kemalist olman beni burada ezme hakkı vermez sana, ve beni ahlaksız gibi gösteremezsin...Emin ol ahlakım iyi...Neden herkes Kemalist olmak zorunda gibi hissediosunuz ki kendinizi siz?...Ben değilim...YOBAZ mı oldum şimdi...Ama ben senden daha çok bilimsel araştırmalara değer veriorum...Nolcak şimdi...Ben kemalist değilim...GERİCİ miyim yani...Yooo...Osmanlıya dönüş gibi bir özlem içerisinde değilim...Sadece tarihimden utanmıorum gurur duyuyorum...Olay bu...Ben kemalist değilim...ATATÜRK DÜŞMANI mıyım...Sana göre öyle...Öyle sanmaya devam et...Ama eğer gerçekten öyle düşünüosan senin mantığınla bu ülkenin %80'i Atatürk düşmanı...Üzgünüm ama lütfen insanları ayrıma tabi tutmayın...Lütfen...Biz siz ayrımı yapmayın...Sakallı adamdan korkmayın...Ve en önemlisi halktan korkmayın...Yemez emin olun...

Gençlik Kolundayım diye aslka ezmeye çalışmadım.. Yada başka bi fırsatta ezmeye çalışmadım. demiştim daha önceden insanlara yukardan bakan tiplerden değilim diye.. Gelelim el kiri meselesine.. Evet zaman okursam ellerim kirlenir ... Ben sana yobaz dedim mi? Ben sana Atatürk Düşmanı dedimmi? Ben sana Gerici dedimmi?.. Bu kavga neden sürekli kendine yapılmamı9ş şeyleri yapılmış gibi gösterip svunma mekanizmanı ona göre kuruyosun neden? Sen Kemalist olamazsın zaten çnkü düşüncelerin Kemalizme uygun. değil.. Ben 11. diyen bi gazteye okuyorum.. Keşke sokakta görsem mahallenin bakkalı deim dese o gazete de biraz daha sevkle okusam.. neyse arkadasım boşverelim bunları.. çözümün ne .... Türkiyede bi sorun var tamam.. çözümün nedir????
    iceberg19
    iceberg19
    KGP

Mesaj tarafından iceberg19 Perş. Haz. 12, 2008 9:17 pm

Ben Türkiyede sizden ve sizin o bağnaz, obsesif düşüncelerinizi başkalarına zorla kabul ettirmenizden başka bir sorun göremiyorum...Ayrıca gazeteyi okuyorum, evime o gazete giriyo diyen kişi sizsiniz...ben değilim...ben sizin hangi gazeteyi okuduğunuzla ilgilenmiorum...Ben sizin şu foruma yazdığınız cümlelerinizle ilgileniorum...Ve lütfen CHP'lisiniz diye bunu reklam yapmayınız...Çünkü büyük bir parti değilsiniz...Ve üzgünüm ama zihniyetiniz ezik fikirleri temsil edio...Sorun yokken sorun varmış gibi göstermeye çalışan, bardağın iyi tarafını göremeyen bir zihniyete mensupsunuz...Sosyalizmi dahi ideoloji olarak sadece iş olsun diye benimsiyosunuz...301'e sosyalist bir parti nasıl karşı çıkar onları o ideolojinizle bir kıyaslayın...Kürt düşmalığı sosyalizmle ilgili hangi kitabın hangi parafında yazıo belirtir misiniz...Sadece ideolojiniz sosyalizm...Ama fos bir ideolojiyle fos beyinlerin yetişmesine engel olamıoruz millet olarak üzgünüm...Hem de çok...
    Dorukhan
    Dorukhan

Mesaj tarafından Dorukhan Cuma Haz. 13, 2008 5:14 pm

ideolojim bi kere sosyalizm deil... sosyal demokrasıi.. ayrıca kürt düşmanlığı dediğin nedir? Biz sokakta yaşasın halklarına kardeşliği diye bagrırken , pankartlarımıza Türk-Kürt kardeş Pkk kalleş yazarken yaptıgmız kürt düsmanlıgımı oluo? hayr bu pkk düşmanlıgıdır. Ayrıca büyüklük meselesine gelirsen sizin bizm büyüklüümüzü tartısmaya çapınız yetmez.. bu parti Cumhuriyeti kuran partidir...dediğim gibi bosverelim bunları... Çözüm önerin varmı bana?
    messeout
    messeout

Mesaj tarafından messeout Cuma Haz. 13, 2008 10:23 pm

çözüm:
    Bu dünyaya gelme amacımız belli ( Allah'ın imtihanı müslümanlar için) Yapılması gerekenler belli. Dinin kişilere yükledikleri sorumluluklar belli. Siz insanları din adına bişiler yapıyor diye yobaz muamelesi yapmayın. Halkın dini öğrenmesini destekleyin. Etnik yapısı çok karışık bir ülkede en iyi ortak yanımız DİN. İslam dini hak din. her soruna cevap veriyor. İspanyada ekonomik krizde yağma olayları oldu bizde niye olmadı ? Dinin yoksullara yardım nasihatı devrye girdi. Dinin dosdoğru yaşanmasına destek verilirse bu ülke çok daha güzel olur. Malezya örneğini inceleyelim. Dinimizde diğer dinlere karşıda hoşgörü var yani dinsiz bireyler halktan dışlanmaz. Osmanlı dine göre yönelti 700 yıl yaşadı ne zaman din kürsülerinde adam kayırma başladı devlet önü alınmaz bir düşüşe geçti. Sonuç olarak din insanlar için vardır. dinin dosdoğru yaşanmasını sağlarsanız (bn bunun türkiyede ütopya olduğunu üzülerek düşünüyorum) bu ülkede kimse yalan söylemez, bu ülkede kimse kimsenin malına el sürmez, bu ülkede kimse aç kalmaz.(büyük selçuklu devleti zamanında zekat verecek müslüman kalmadığı için hristyan yoksullara veriliyordu demekki ülkede yoksulluk yok denecek kdar az). gelelim dinin bilime yaklaşımına:
    Avrupa bilim kitaplarını yakıyorken müslümanlar ispanyada dünyanın en büyük kütüphanesini kurmuşlardı. ilk üniversite ilk rasathane matematik üzerine fikirler müslümanlardan geliyordu. şuan ki dünya haritasına en yakın harita piri reisten, dünyanın meridyenlere ayrılmasını ilk müslümanlar yaptı. Ama reklamını iyi yapan greenwich kazandı. Mimar sinan mimarlıkta neler yaptığını görüyoruz hala onun sistemini çözmeye çalışıyorlar. mimar sinanın merdivenini hiç incelediniz mi ? İslam dinini her yönüyle tarafsz br şklde inceleyiniz
    iceberg19
    iceberg19
    KGP

Mesaj tarafından iceberg19 Cuma Haz. 13, 2008 11:26 pm

Bence sorun din değil...Bak sosyak demokrat mı sosyalist mi olduğun bile belli değil...Ben dedim sorun yok diye ama sen diretiyosun...Madem çözüm istiyosun bak sana ne önercem:
    1)Halka saygı duy...
    2)Biraz iktidar olmak için çalışın...Hep muhalefet hep muhalefet olmuo...CHP 80 yıl önce cumhuriyeti kurmak için kuruldu dielim...Bugün tek derdi muhalefet mi...Yakışmıo çok ayıp...
    Laucian Nailo
    Laucian Nailo

Mesaj tarafından Laucian Nailo C.tesi Haz. 14, 2008 11:48 am

@messeout Arkadaşım İslam inancına göre din, Allah'la kul arasında değil mi? Madem din Allah'la kul arasında niye amacımız dini yaymak olsun. Dini yaymak için geliştirilmiş özel bir meslek var: Misyonerlik. Eğer illa din yayacaksan misyoner olsaydın. Günümüzde bütün toplumların dini belli, kökeni belli. Sanki 7.-8.yy larda yaşıyoruz. Bir de istiyorsan yeniden din savaşları verip 2. Uhud Savaşını falan başlatalım. Geçti o devirler. Günümüzde dinle siyaset yapılmıyor. Ki birçok ülkede yapılmasıda yasak. Çünkü dindarım, dindarım diye başa gelenlerin halklarını sömürdüğü bu dünya üzerine defalarca görülürdü.

@iceberg19 Sorun yok mu? Yahu sen bizi nerede yaşıyor zannediyorsun? Dubai'de falan mı? Sana örnekle açıklayayım: Aydın Doğan 2002 senesine borç batağında yaşar, haciz gelmek üzereyken, nasıl olduda tüm borcunun kapanmasını bırak üstüne bir de bu kadar daha medya kurluşu satın aldı. Tayyip'in 20 sene öncesine kadar açlıktan ağzı kokan bir adamken bugün nasıl oğluna gemi alabiliyor? Peki gelelim halka; halkın niye %78.1 i yoksulluk sınırı verya altında yaşıyor? Niye evsizler var? Niye hergün ekmek yemek zorunda olanlar var? Savaş zamanında ki mehmetçiklerimiz bile bugün birçok insanımızan daha lüks yemek yiyebiliyordu.

Sizler çok istiyorsanız sorun yok, sorun yok diye bağırmaya devam edin. Yada dini yaşamıyoruz falan deyin. 50 Seneye varmadan Türkiye'ye haciz gelip, topraklarımıza el konulduğunda, çok yaşayabileceksiniz dinimizi.... Bak sorun yoktu o yüzden memleket elden gitti dersiniz o zaman.
    iceberg19
    iceberg19
    KGP

Mesaj tarafından iceberg19 C.tesi Haz. 14, 2008 2:34 pm

Laucian bazen var ya sanki 19 yüzyılda yaşadığınızı zannediorum...Hem messeout'a yüzyıl konusunda laf atıosun hem kendin nerdesin onu bilmiosun...Bir kere Tayyip oğluna gemiyi nasıl aldığını açıkladı ve milleti inandırdı...tayyip fakir falan değildi...Lütfen atma...Adamın belediye başkanı olmadan önce ülkerde hissesi vardı...Başbakan oldu.Mecburen satmak zorunda kaldı o hisselerini ve oğluna gemi alabildi...bence siz hesabı verilen olaylardan ziyade verilemeyenlere takılın...Deniz Baykalın kaçak villaları çıktı...O, onları nasıl yaptı.Açıklayabildi mi?...Açıklama duyan varsa bana da anlatsın bileyim.Yoksa denizin sahtekarlıklarına yenisini ekleyeceğim...Al sana örnek...Sen topraklara haciz gelecek diyerek toprak satışını demek istiyosun kanımca...Eğer böyle düşünürsen senin ülkücü faşistlerden hiç bir farkın kalmaz.En azından sosyalist adam bunları demez.Sosyalistsen dünyanın global olduğunu bileceksin.Milliyetçiliğin yavaş yavaş kaybolmaya başladığını görmen şart.Sen nasıl almanyadan toprak alıosan ev alıosan onlar da gelip buradan alacak.Acaba almanlar türkler buralara haciz getircek diye düşünüolar mıdır?...hayır...Neden?...Çünkü adamlar sığ beyinli değil...Aydın Doğan devlete hala borçludur..Borçlarında af yoktur..Erteleme vardır...Ve ben inanıorum ki medyadaki son darbe ona yapılacaktır...Bilmeden, araştırmadan yazma istersen...Evsizler her yerde var...ABD de bile...Şimdi şunun cevabını ver öle yaz sonra...Yazar kasa hangi başbakanın önüne atıldı...O başbakan sağcı mıydı solcu mu?..Öyle vakalar şuan oluyor mu?...Cumhurbaşkanı Sayın AHMET NECDET SEZER Anayasa kitapçığını Tayyip'e neden fırlatmadı gene?...Nedenler neler...Düşündün mü hiç...
    Laucian Nailo
    Laucian Nailo

Mesaj tarafından Laucian Nailo C.tesi Haz. 14, 2008 4:55 pm

Bak sana çok düz mantık konuşacam Cem Yılmaz'ın dediği gibi Para-Çokomel, Para-Çokomel yapacağız senle...
    Soru: Kasımpaşa'da yaşayan halk nasıl bir halktır?
    Cevap: Fakir.
    S: Neden fakirler Kasımpaşa'da yaşar?
    C: Kiralar daha ucuzdur, İstanbul'un diğer mahalleleri ile kıyaslandığında daha bakılmamış bir yerdir.
    S: Tayyip nereden gelme?
    C: Kasımpaşa.
    S: Kasımpaşa'lı bir adam oğluna gemi alabilir mi?
    C: Yok deve.
    S: Peki Tuncay Özkan gibi televizyon kanalı hergün izlenen, mitingler sayesinde inanılmaz kar etmiş bir adam nasıl batıyorda, AKP yandaşlığı ile bilinen bir adam hala daha satın almaya devam ediyor ve borçları ona sorulmuyor?
    C: Nerden biliyim ben niye sorulmuyor?
    S: Ben "S"'yim soruları ben sorarım sen "C"'sin soruları soruyla cevaplama.
    C: İşine mi gelmiyo?
    S: Lan SENİN....
    ...
    ...
    ...
    S: Evet neyse... Birileri Tayyip eskiden beri çok kraldı, eskiden de zenginmiş diyor öyle mi?
    C: Googla Tayyip ve Kasımpaşa yaz sorunun cevabını al. Adamın kendisi bile diyor ben eskiden fakirdim diye.
    S: Tayyip fakirken ne iş yapardı?
    C: Nane limon, su, simit falan sattığını duymuştum.
    S: Geçenlerde iceberg19 diye biriyle konştum dedi ki, yabancılara toprak satımını herkes yapıyormuş, ne diyorsun bu işe?
    C: 1 Ocak 1923 tarihinden, AKP’nin iktidara geldiği 3 Kasım 2002 tarihine kadar, toplam 20 bin 843 ana taşınmaz yabancılara satıldı. Bu alanların toplam alanı ise metrekare cinsinden 11 milyon 961 bin 595 oldu. 1923’ten 2002 yılına kadar 23 bin 44 kişiye toprak satışı gerçekleştirildi.

3 Kasım 2002 seçimlerinin ardından göreve gelen AKP Hükümetleri döneminde ise toplam 40 bin 206 ana taşınmaz yabancılara satıldı. Bu alanların toplam yüzölçümü ise 25 milyon 350 bin 361 metre kare. Son beş yıllık dönemde toprak satışı yaplıan kişi sayısı ise 48 bin 314 oldu.
    S: Çok detaya girdin be hacı!
    C: Hani sen soru soruyordun?
    S: Çaktırma!
    C: #*#?!@!#@
    S: Neyse... Cevap abi ABD' de bile evsizler varmış bizde niye olmasınmış?
    C: ABD kapitalist bir ülke (yani insanı insan yerine koymayanlardan) tabi ki evsiz olur. Birde benim hep örnek verdiğim Küba'ya bak. Adamların devletinin kimseyi evsiz bırakmama gibi bir zorunluluğu var.
    S: Biz Küba mıyız?
    C: Elbette değiliz, biz ne Küba'yız ne Çin'iz ne Amerika'yın biz Türkiyeyiz. Bizim Yönetimimiz Kemalizm'e dayanmalıdır.
    S: Kemalizm için çok feci şeyler söylüyorlar ama Kemalizm ile bu ülkenin halkı zengin yaşamayacakmış, dışarı bağımlı olmadığımız takdirde fakir ölecekmişiz... Bizde paralı yaşamak istiyorsak ne yapmalıyız?
    C: Bak şimdi sen şu an zengin misin?
    S: Hayır.
    C: Cumhuriyet dönemindeki insanımız zengin miydi?
    S: Hayır.
    C: Peki o zaman ben sana şunu anlatayım, bizim cumhuriyet dönemindeki halkımız başında şerefli adamlar vardı. Bunlar biz sizi şerefli yaşatacağız dediler, bağımsız yaşatacacğız dediler. Ve öyle de yaptılar. Ancak onlardan sonra gelenlerin çoğu, para vaadinde bulundular. Ve halkta o anda bağımsızlıklarının gideceğini düşünmediğinden parayı gördü ve kabul etti. Sonra bu para vaadinde bulunanlar dış ülkelerden borç almaya, dış ülkere toprak satmaya başladılar, bizde böylece geçici olarak para gördük. Ama bu bağımlılık bizi ne zengin yaptı nede elimize bir şey geçti. Halka söylenmesi gerekek bir cümle vardır:
    SİZİ MUTLU EDECEK OLAN ŞEY PARA DEĞİL BAĞIMSIZLIKTIR
    S: Sert çıkışlar yapma şöyle...
    C: Sana mı soracam... Sor bakıyım var mı daha....
    S: Ona gidişat karar verecek...
    messeout
    messeout

Mesaj tarafından messeout C.tesi Haz. 14, 2008 7:54 pm

Din hakkında çokk az şey biliyorsun bn incele diyorum hala Ama sadece namaz nasıl kılınır? Zekaat neden verilir diye değil. GERÇEK müslüman yöneticileri incele onların hangi alimlerden faydalandıklarını Dinin ahlak tarafını yöneticilik tarafını incele
    messeout
    messeout

Mesaj tarafından messeout C.tesi Haz. 14, 2008 7:58 pm

Bak sana çok düz mantık konuşacam Cem Yılmaz'ın dediği gibi Para-Çokomel, Para-Çokomel yapacağız senle...
    Soru: Kasımpaşa'da yaşayan halk nasıl bir halktır?
    Cevap: Fakir.
    S: Neden fakirler Kasımpaşa'da yaşar?
    C: Kiralar daha ucuzdur, İstanbul'un diğer mahalleleri ile kıyaslandığında daha bakılmamış bir yerdir.
    S: Tayyip nereden gelme?
    C: Kasımpaşa.
    S: Kasımpaşa'lı bir adam oğluna gemi alabilir mi?
    C: Yok deve.

sosyalistsen braz dha gerçekci yaklaş işe. bnm kaldığm mahalle gayet düşük ama babamlar buraya yerleşmişler ve şuan mahalledeki çoğu insandan fazla zenginiz. Anlatmak istediğim yolsuzluk yapılıyorsa delil sun çamur at izi kalsın yapma
    Laucian Nailo
    Laucian Nailo

Mesaj tarafından Laucian Nailo C.tesi Haz. 14, 2008 8:07 pm

Gerçekçi anlatıyorum da ne oluyor? Size Tayyip kendi bile eskiden fakir olduğunu söylüyor diyorum, bana gereksiz, saçma cümleler söylüyorsunuz. Bende işi artık şakaya vurdum nede olsa ne desem boş.

"Tehlike ne İran’dır, ne İngiltere...
    Kara cehalettir. "
    Yılmaz ÖZDİL
    Laucian Nailo
    Laucian Nailo

Mesaj tarafından Laucian Nailo C.tesi Haz. 14, 2008 8:16 pm

messeout demiş ki:Din hakkında çokk az şey biliyorsun bn incele diyorum hala Ama sadece namaz nasıl kılınır? Zekaat neden verilir diye değil. GERÇEK müslüman yöneticileri incele onların hangi alimlerden faydalandıklarını Dinin ahlak tarafını yöneticilik tarafını incele

Yahu yine benim kızdığım şeyleri söylüyorsunuz ama Sad. Din benim dinim, ne karışırsınız benim ne kadar bildiğime, ne zaman namaz kıldığıma, ne zekat verdiğime ne siz bilirsiniz, ne de ben söylerim. Size ne yahu benim dinimden. Ben siyasetle uğraşmaya çalışırım. Dinin siyasette yeri yoktur. O kadar.
    messeout
    messeout

Mesaj tarafından messeout C.tesi Haz. 14, 2008 11:05 pm

kardeş sn bni yanlış anlamakta ısrarlısın.. bn ne senin kıldığın namaza karışırım ne de verdiğin zekata bunlar senin Allahla aranda kalmış onlardan bana NE !!!!

bnm anlatmak istediğim Dini hep namaz zekat oruç üçgeninde bakmamanız gerektiği siyaset insanları ilgilendiryorsa insanlar dine bağlıysa siyaset dini görmezden gelemez. ama bn bu sözleri söyleyince birilerinin aklı örtünmeye halk baskılarına kısıtlanmalara gidiyor her nedense. Bnm göstrmek istediğim nokta şu ki biz böle dinden ayrıldıkça İnsanları kendi vicdanlarına bırakıp Allahı kalplrden sildikçe sonumuz daha kötüye gidecek. Sonuç olarak bu okuduğun sözler sana bir zaman gösterilcek ve sen haklıymşsn diyeceksin. bizim temel sorunumuz YOZLAŞMAK. Olayları bi inceleyin insanlar birbirine selam vermez olmuş herkes birilerinden yardım bekler halde üretim yok. Fikirler söylenmiyor pankart yapılıp kavgalarda sopa niyetine kullanılıyor.Bu millet Ortodoksların sığındığı yerdi istanbul kültür beşiğiydi. Ya şimdi... İnsanlarda değişen şeylere bakın:
    Tarihinden zevk almıyor nefret ediyor(Soyunu inkar eden SOYSUZDUR)
    Yardımlaşma artık çıkar amaçlı olmuş. devletin malı deniz yemeyen keriz mantığı. Torpil anılarını insanlar gururla anlatır olmuş. Ülkenin haline bakın AHLAK yerlerde siz insanlara ne kdar bilim öğretirseniz öğretin ama ahlak öğretmeyince ortaya liselerde kızlara taciz eden hocalar. Millet vekillinin yiğeni diye kayırmalar. Belediyede başkanın akrabaları falan falan falan çıkar
    Laucian Nailo
    Laucian Nailo

Mesaj tarafından Laucian Nailo Paz Haz. 15, 2008 5:56 am

Sayın messeout son yazınızın bir iki cümlesi hariç, çok büyük bir kısmına katılıyorum. Öncelikle şunu söyleyeyim; sanırım önceki cümlede ben sizi yanlış anladım, o yüzden afedersiniz.

Geleyim, sizinle aynı fikide olmadığım cümlelere. Ben genelde siyaset muhabbeti yapan biri olduğumdan hangi dinin meshubu olduğumu söylememeye gayret ederim, ancak birçok din hakkında geniş bilgim vardır. Evet Allah'lı olandan tutun Allah'lı olmayan dinlere kadar birçok yaygın din insanların iyi, hoşgörülü, yardımsever olmasını bekler. Ancak bütün dinlere genelleme yaparak konuşuyorum ki bu dünya dindar olup, katliam yapan, çocuk öldüren, daha ne pis işler yapan adamları çok gördü. Ayrıca bunun yanında bu dünya hiçbir dine inanmayıpta mükemmel işlere imza atmış ve dünyayı çok daha ileri günlere taşımış insanlarda gördü. Tabi ki bu ikisinin tam terside oldu. Ancak din insanların tamamen vicdanına bağlı birşey olduğundan politikacılar, din sömürüsü yaparak çok kolay oy çekebilir, çok kolay insanları yönlendirebilir. Özellikle Türkiye böyle yapan adamları çok gördü. İşte bu yüzden diyoruz ki; siyaset yaparken, dini karıştırmayın. Umarım anlatabilmişimdir demek istediklerimi.

Şimdi de geleyim sözlerinizde katıldığım kısımlara. Ülkemizin bugün bu kadar ahlaksız olmasına bende çok üzülüyorum. Ve söylediğiniz bütün o pislikler bugün yapılıyor.
    Ancak sizce bunların böyle olmasının sebebi din mi? Eğer din olsaydı bugün Arabistan ve İran en şerefli toplum olurlardı. Benim babam Arabistan'da 4 sene çalıştı. Ben çok iyi bilirim Arabistan'da yaşamak nasılmış. Kadınların ne zulümler gördüğünü, insanların Müslümanlıktan soğuyup din değiştirdiğini ben çok iyi bilirim. Peki olaya daha iyimser bakalım; Osmanlının 15yy. daki zamanına gidelim. Evet herşey iyi güzel, herkes Osmanlı'dan memnun. Peki madem İslam kitabında eşitlik yazıyorduda ne diye monarşik sistemle yönetiliyordu Osmanlı? Bu söylediklerim Osmanlıyı sevmiyordum gibi anlaşılmasın, o zamanlar insan hakları(Fransız devrimi) diye bir kavram ortaya çıkmamıştı çünkü. Ama bu devrimi biz yapabilirdik. Yapamadık. Daha sonraki yıllarda ise (Avrupa'da dinin etkisini kaybettiği zamanlarda) eğer biz yerimizde oturup sayacağımıza, biraz keşiflerle ilgilenseydik, bugün dünyanın %90'ı Müslüman olabilirdi. Üstelikte Avrupa'nın yaptığı gibi keşfedilen yerlerdeki yerli halkı katletmezdik.
    Konuya döneyim; İnsanlar bu kadar adilik yapmasının sebebini dinsizlik olarak görmüyorum. Sadece Türkiye'deki olaylar açısından bakarak 2 sebep görüyoum: 1.si Halk, devlette başa gelecek adamın kim olduğu önemsemiyor. Kim gelirse gelsin, önemli olan karnım doysun mantığıyla yaşayan bir milletiz. Benim bu kadar milletimize cahil dememin sebebide budur. Bunun önüne ise sadece ve sadece eğitim sistemine aşırı derecede para harcanması ile geçilebilir. Ancak bugün başımıdaki insanlar halkımız aydınlanmasını kendi işine gelmediğinden istemiyor. Dolayısıyla bu kısır döngü içerisinde halkta cahilce kararlar veriyor. 2. si ise bugün bizi yönetmek isteyen insanlardan hiçbiri mi şerefli değildir be kardeşim? Başa kim gelirse gelsin herkes sömürmek için geliyor. Başımızdaki her yönetici halkı soyup soyup gidiyor. iceberg19 sürekli Baykal'a atıp tutarak bize laf soktuğunu sanıyorda, Baykal'ı bizde sevmiyoruz merak etme. Ama Tayyip'i daha da çok sevmiyoruz. Hele Feto'yu hiç sevmiyoruz. Zamanında bu ülkenin başına gelse belki çok şey değişebilir diyeceğimiz insanlar çıkmıştı, ama o seslerde susturuldu. (Şu an dinlediğim Leman Sam- Hoşçakal Kardşim Deniz şarkısı sana gitsin kardeşim Deniz)
    iceberg19
    iceberg19
    KGP

Mesaj tarafından iceberg19 Paz Haz. 15, 2008 3:20 pm

Messeout önce sana şunu söylemek istiyorum...Lütfen muhabbetlerin içine din denilen olguyu sokma...Konu din değil...Konu kemalizm denilen ideoloji...Adı sanı bilinmeyen, sadece bizim türkiyedeki bağnazlarımızın inandığı ama halkın çoğunu inandıramadıkları bir ideoloji...İdeoloji bile değil aslında...21.yüzyıl insanı 3 temel değer üzerinde yaşar...Demokrasi, özgürlük, insan hakları...Kemalizm adı verilen dandik kavram bunların hangisini karşılamaya muktedir acaba...Şimdi Laucian diyo ki iceberg19 denize laf sokuyomuş sürekli.Ama onlar da sevmiomuş.Canım kardeşim seversin sevmezsin beni bağlamaz...Ama benim deniz baykala laf soktuğum her yerde sen mutlaka arka çıkmışsındır o adama.Bir kemalist neden deniz baykalaı sevmez?..Bence öyle bir ihtimal yok...İnadına sol, inadına baykal diye bağıranlar ve boğazlarını yara edenler kemalistlerin ağa babalarıydı...şimdi sen diosun ki ben ideolojime göre oyumu atarım ona göre yaşarım...Ben de sana derim ki bunları lafta yaparsın sen.Bak şimdi Türkiyede milletvekillerini sen seçmezsin parti genel başkanları seçer sen onaylarsın.Türkiyede ideolojiler parti başkanına göre değişiklik gösterir.Örnek, 3 ay önce kendisini laik olarak tanımlayan sayın baykal ve yandaş yalakaları şimdi tv tv dolaşıp dini bir takım sohbetler yapıolar.Starda bir adam var program yapıo.Nihat hatipoğlu diye..Aynı onlara benziolar..Deniz baykal tayyibe din üzerinden siyaset yapma dio ama adam mecliste mezhep liderlerinden alıntılar yaparak türban konusunda cak cak ötüo.Genel kongre yapılmadan önce hazırlattığı afişlerde ''Çekil aradan...Din de bizim.Devlet de bizim.Millet de bizim'' gibi yobazca cümleler kullanan gene sayın baykal...Şimdi bu adam kemalist ve partisi kemalizmin en büyük savunucularından...Partiyi bu adam şekillendirdiğine göre fikirleri ve yaptıkları uyum içerisinde mi tezatlık içerisinde mi sizin takdirinize bırakıorum.Ama biliorum ki inadına baykal diyenlerden birisisiniz.Biliorum ki baykal ne yapsa doğrudur mantığındasınız...Tayyibin hayatını okumadan konuşuyosun bence...Kasımpaşalıların fakir olduğunu nerden uydurdun anlamış değilim ama sizin zihniyetin o insanları gecekondulara kadar düşüren yönetimini görerek bu kanıya varmış olabilirsin...Tayyip erdoğanın ülkerde hissesinin olduğu açık bir gerçek.Ve sen bu adama hala fakirdi diosun.Bravo sana...Sen denizin kaçak villalarına açıklama getirmedin ki soruya soruyla karşılık verdin..Olmaz böyle ama...Kübaye gelelim şimdi...Bence sen kübaya bi git orda insanların yaşama şekillerini gör...Sonra gel burda sosyalizm reklamı yap...Kapitalizmi övdüğümü düşünmeyin lütfen...Toprak satışı konusunda ben lafımın arkasındayım...Rakamların doğru olabilir...Ama ne olursa olsun bu laf edilmemeli...Dediğim global bir dünya bunları gerektiriyor...Messeout'a uyarı:LÜTFEN DİN REKLAMI YAPMAYINIZ...LÜTFEN...
    messeout
    messeout

Mesaj tarafından messeout Ptsi Haz. 16, 2008 12:44 am

ice yaptğm din reklamı deil olaylara sosyolojk bakldğnda değişen parçanın ne olduğunu anlamya çalştm. İnsanlarda ii duygular hedefler varken nden bu kdar adileştiğini çözmeye çalştm bna göre olay dindeydi. Burda kemalism tartışıyorsanız eyw ama bn halkn tümünün adam gbi eğitilip artık bir misyon yüklenmesini istiyorum. Şu anki hedef sadece para kazanmak. Kimse Ülkesine sövenleri soyanları ciddiye almıyor. Bunların değişmesini istiyorum. bununda en kısa süreli çözümü din ahlakı destekli eğitimde görüyorum. Not: Arabistan artık müslümanların elinde değil olsaydı O osmanlı kalesinin yerine otel yapılmazdı !Sad"SadSad

"bu dünya dindar olup, katliam yapan, çocuk öldüren, daha ne pis işler yapan adamları çok gördü. bunlar yapanlar dinden çıkmış sayılır hocam dindar yerine sözde dindar dersek hoş olacaktır"

Daha güzel bir dünya için FUCK AMERICA
    iceberg19
    iceberg19
    KGP

Mesaj tarafından iceberg19 Salı Haz. 17, 2008 9:08 am

Neden hep abd'ye bu kadar tepki duyuyosunuz anlamak zor...Halbuki mantıklı düşünseniz tepki göstermek çok gereksiz...ABD bence dünyada yüklenmiş olduğu görevi yerine getiriyo...Bence görevini yerine getirdiği için suçlamak yerine biz de görevimizi yerine getirip kendimizle gurur duymalıyız...Tıpkı abd'liler gibi...
    messeout
    messeout

Mesaj tarafından messeout Salı Haz. 17, 2008 1:14 pm

nedenler:
    1 ırakta kadınlara 5 6 kişinin yaptığı tecavüzler
    2 ırakta insanları hayvan gibi görmeleri(çıplak hapisler fotoğraflarla belgeli)
    3 dünyada kendi dedğini yapmaya çalışıyor halkların özgürlüklerini yok ediyor.
    4 bebekleri ve kadınlara yaptığı işgenceler
    5 Ülkem üzerindeki oyunları
    6 kendi çıkarları adına ortadoğuda yaptıkları
    7 özgürlüğü ve demokrasiyi cıkarlarına alet etmesi

h iç bir kadının cinsel organına tüfek sokup onu gülerek öldüren amerika askeri videosu izledin mi sen ?
    iceberg19
    iceberg19
    KGP

Mesaj tarafından iceberg19 Çarş. Haz. 18, 2008 9:35 am

Benim dediğimi anlamakta zorlanıosunuz galiba...Demek istediğim şu: ABD'nin işi zaten kötü olmak...O işini yapıo...Biz iyi olduğumuzu iddia edioruz fakat iyilik yapmıoruz...Sorun ABD'de mi BİZ'de mi acaba?...

Forum Saati Salı Mayıs 14, 2024 12:01 pm